Peter Brandt mówi „Masywny“ Symetryczny trójkąt May Point to New Bitcoin All-Time High.

Ogromny trójkąt symetryczny
Litecoin mógłby zrujnować imprezę
W odpowiedzi na pytanie niezależnego inwestora Tuura Demeestera, weteran handlu Peter Brandt zwraca uwagę, że „masywny“ trójkąt symetryczny może wskazywać na to, że Bitcoin jest gotowy do podbicia nowych, wszechobecnych szczytów.

Chartista podwoił również swoje wcześniejsze przewidywania, że sztandarowa krypto waluta może osiągnąć 50.000 dolarów bez określenia dokładnych ram czasowych.

Ogromny trójkąt symetryczny

Trójkąt symetryczny tworzy się, gdy dwie linie trendu zbiegają się. W większości przypadków rozwiązuje się on z przekonywującym wyłamaniem blisko wierzchołka. Istnieje jednak jeden warunek wstępny, aby ta formacja wykresowa grała do góry nogami – musi być poprzedzona silnym trendem byka.

W chwili obecnej Bitcoin pozostaje w ogromnym trójkącie symetrycznym, który pochodzi z grudnia 2017 roku, kiedy to cena BTC osiągnęła swój aktualny wszechczasowy haj w wysokości 20.000 dolarów.

Już w styczniu Brandt zauważył ruch ceny Bitcoin Trader w zwoju, twierdząc, że może on wyrwać się z tego trójkąta:

„Spojrzę na to jako na kontynuację symetrycznego trójkąta, a z czasem zaczniemy kwestionować tę górną linię, zwłaszcza jeśli zdejmiemy z niej wzloty, które osiągnęliśmy w czerwcu, wtedy ukończymy ten symetryczny trójkąt i naprawdę możemy zacząć przyspieszać trend byków w Bitcoinie“.

Teraz, gdy BTC w pełni powróciło do normy po marcowym krachu, ten wzór wykresu jest nadal w grze, a Bitcoin może powoli odczytywać nowy ruch.